VII Festiwal Modeli Redukcyjnych

 

 vii festiwal ask 2017 silwer 800x600

 

Modelarze Redukcyjni - Łask

oraz Stowarzyszenie Entuzjastów Lotnictwa

"GRUPA ARCHEO - Łask"

mają zaszczyt zaprosić na

 VII Festiwal Modeli Redukcyjnych - Łask 2017

oraz

V Konkurs Lotniczych Modeli Redukcyjnych

Impreza pod patronatem

lask        logo 32 baza lotnicza ask    marszaek logo

Marszałka Województwa Łódzkiego,

Burmistrza Łasku

oraz

Dowódcy 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego

CZAS I MIELSCE FESTIWALU:

 09-10.09.2017

32 Baza Lotnictwa Taktycznego - Łask

 

09.09.2017r.

9:00 – 13:00        – przyjmowanie modeli

9:00 – 16:00        – giełda modelarska

13:00 – 15:00      – warsztaty z najmłodszymi                                         adeptami sztuki modelarskiej                                     (organizatorzy zapewniają                                          modele  oraz narzędzia - ilość                                    modeli ograniczona)

09:00 – 17:00      – zwiedzanie wystawy
                             (wstęp wolny)

15:30 – 16:00      – odprawa sędziów

16:00                  – początek oceny modeli

18:00                  – spotkanie integracyjne

                            (tylko osoby pełnoletnie)

 

  10.09.2017r.

9:00 - 11.00 -  wystawa modeli

11:00 – 12:00    – pakowanie modeli i                                 przemieszczenie się do Sztabu na                             terenie Bazy

12:00 – 13:30     – Zakończenie Festiwalu i                                            rozdanie nagród w Sztabie

 VII FESTIWAL MODELI REDUKCYJNYCH

PODZIAŁ NA GRUPY WIEKOWE:

Młodzik – 0 ÷12 lat

Junior – 13 ÷17 lat

Senior – 18 lat i więcej.

PODZIAŁ NA KLASY:

MŁODZIK

MS - samoloty, szybowce i śmigłowce w tym cywilne wszystkie skale.
MP - pojazdy wojskowe, cywilne, motocykle i artyleria wszystkie skale.
MF –figurki piesze, konne, popiersia i fantastyczne wszystkie skale.
MO – statki i okręty wszystkie skale.
MD – dioramy i budowle wszystkie rodzaje i skale.

JUNIOR

Lotnicze:

JS1 – samoloty tłokowe (bez podziału na skale)

JS2 – samoloty odrzutowe(bez podziału na skale)

JS3 – samoloty cywilne (bez podziału na skale)

JH – śmigłowce (bez podziału na skale)

 

Pojazdy:

JPG1 – pojazdy gąsienicowe 1:72 i mniejsze

JPG2 – pojazdy gąsienicowe 1:48 i większe

 

JPK1 – pojazdy wojskowe kołowe i półgąsienicowe 1:72 i mniejsze

JPK2 – pojazdy wojskowe kołowe i półgąsienicowe 1:48 i większe

 

JPSZ – pojazdy szynowe (bez podziału na skale)

JA – artyleria bez napędu (bez podziału na skale)

JPCO – pojazdy cywilne osobowe (bez podziału na skale)

JPCC – pojazdy cywilne ciężarowe lub techniczne (bez podziału na skale)

JM – motocykle (bez podziału na skale)


Statki i okręty:

JOS – okręty, statki i żaglowce (bez podziału na skale)

 

Figurki:

JF1 – figurki piesze i konne (bez podziału na skale)

JF2 – popiersia

JF3 – figurki fantasy (bez podziału na skale)

 

Dioramy:

JD1 – dioramy lotnicze (bez podziału na skale)

JD2 – dioramy lądowe (bez podziału na skale)

JD3 – dioramy morskie (bez podziału na skale)

 

Inne:

JSF – modele SF (science fiction), statki kosmiczne itp.

JK – kolekcje (min. 5 modeli tematycznie związanych)

JF – funnymodels (czyli wszystko co zabawne i niepasujące do pozostałych klas)

 

SENIOR

Lotnicze:

S1 – samoloty I wojna światowa (bez podziału na skale)

S2 – samoloty tłokowe skala 1:72 i mniejsze

S3 – samoloty tłokowe skala 1:48                                                                     

S4 – samoloty odrzutowe skala 1:72 i mniejsze

S5 – samoloty odrzutowe skala 1:48

S6 – samoloty cywilne bez podziału na skale

S7 – samoloty skala 1:32 i większe

H1 – śmigłowce skala 1:72 i mniejsze

H2 – śmigłowce skala 1:48 i większe


Pojazdy:

PG1 – pojazdy gąsienicowe 1:72 i mniejsze

PG2 – pojazdy gąsienicowe 1:48

PG3 – pojazdy gąsienicowe 1:35 i większe

PK1 – pojazdy wojskowe kołowe i półgąsienicowe 1:72 i mniejsze

PK2 – pojazdy wojskowe kołowe i półgąsienicowe 1:48

PK3 – pojazdy wojskowe kołowe i półgąsienicowe 1:35 i większe

PSZ – pojazdy szynowe (bez podziału na skale)

A - artyleria bez napędu (bez podziału na skale)

PCO – pojazdy cywilne osobowe (bez podziału na skale)

PCC – pojazdy cywilne ciężarowe lub techniczne (bez podziału na skale)

M – motocykle (bez podziału na skale)


Statki i okręty:

OS1 – okręty nawodne i statki (bez podziału na skale)

OS2 – żaglowce (bez podziału na skale)

OS3 – okręty podwodne (bez podziału na skale)


Figurki:

F1 – figurki 90mm i większe

F2 – figurki 55mm -89mm

F3 – 54mm i mniejsze

F4 – figurki konne (bez podziału na skale)

F5 – popiersia

F6 – figurki fantasy (bez podziału na skale)


Dioramy:

D1 – dioramy lotnicze (bez podziału na skale)

D2 – dioramy lądowe (bez podziału na skale)

D3 – dioramy morskie (bez podziału na skale)


Inne:

SF – modele SF (science fiction), statki kosmiczne itp.

K – kolekcje (min. 5 modeli tematycznie związanych)

F – funny models (czyli wszystko co zabawne i niepasujące do pozostałych klas)
AN - anatomia modelarska (czyli podzespoły, agregaty, elementy wyposażenia lub budowy samolotów, pancerki i innych) .



V KONKURS MODELI REDUKCYJNYCH

SENIOR

PODZIAŁ NA KLASY :

KS1 – Samoloty i śmigłowce skala 1:72 i mniejsze

KS2 – Samoloty i śmigłowce skala 1:48

KS3 – Samoloty i śmigłowce skala 1:32 i większe

 



NAGRODY SPECJALNE OD ORGANIZATORÓW:

 

1.     Best Of Show - za najciekawszy model Festiwalu / Konkursu;

2.     "Mini Grand Prix" za najciekawszy model lotniczy;

3.     "Mini Grand Prix" za najciekawszy model lądowy;

4.     "Mini Grand Prix" za najciekawszą dioramę;

5.     "Mini Grand Prix" za najciekawszą figurkę lub popiersie;

6.     "Mini Grand Prix" za najciekawszy model statku lub okrętu;

7.     Za najciekawszy model samolotu transportowego lub bombowego;

8.     Za najciekawszy model lotniczy wśród juniorów;

9.     Za najciekawszy model lądowy wśród juniorów;

10.   Za najciekawszą figurkę konną;

11.   Za najciekawszy model pojazdu kołowego / gąsienicowego w barwach polskich.

12.   Za najciekawszy model samolotu lub śmigłowca w barwach polskich (SENIOR).

13.   Za najciekawszy model samolotu lub śmigłowca w barwach polskich (JUNIOR/MŁODZIK).

14.   Dla najmłodszego zawodnika biorącego udział w festiwalu;

15.   Za najciekawszy model samolotu / śmigłowca z kolekcji "Archeo" lub w barwach z Łasku (10plm, 10elt, 32blt) (ARCHEO);

16.  Od Dowódcy 32 BLT za najciekawszy model samolotu F-16 (Senior);

17.  Od Dowódcy 32 BLT za najciekawszy model samolotu F-16 (Junior lub Młodzik);

18Za najciekawszy model pojazdu, figurki lub statku kosmicznego „SCI-FI”

19.  Za najciekawsze stoisko klubowe;

20. Dla modelarza/klubu modelarskiego który przebył najdłuższą drogę do Łasku.

21. Za najciewkawszy model samolotu lub śmigłowca w barwach cywilnych.

22. Za najciekawszy model pojazdu cywilnego.

23. Za najciekawszy model statku lub okrętu.

24. Za najciekawszy model lotniczy (POOTWIERANY).

25. Za najciekawszy model lądowy (POOTWIERANY)

 


NAGRODY SPECJALNE OD SPONSORÓW:

 

1. Firma IBG postanowiła ufundować nagrody za najlepiej wykonany model tej właśnie firmy

2. Modelarze kieleccy ufundują dwie nagrody. ZŁOTY DZIK za najciekawszy model lotniczy i ZŁOTY DZIK za najciekawszy model pojazdu wojskowego.

3. KPM przywiezie swoją nagrodę "Pod But" za najlepszy model konkursu ich skromnym zdaniem.

4. "Za najlepszy model firmy Modelcollect" wśród Seniorów od firmy Modelcollect

5. "Za najlepszy model firmy Modelcollect" wśród Juniorów od firmy Modelcollect

6. Nagroda za najciekawszą figurkę o tematyce polskiej od firmy ToRo Model.

7. Administratorzy strony Polskie Modelarstwo Redukcyjne wręczą puchar i dyplom za najciekawszy model w Ich ocenie

8. Nagroda od Szczecińskiego Paprykarza Modelarskiego za najlepszy model wg SPM

9. Puchar Szefowej za najlepszy model w kalkach ModelMaker

10. Nagroda dla Młodego Modelarza, który zachwyci swoją pracą Kółko Modelarskie Broń i Barwa z Koszęcina

11. Nagroda od IPMS Polska za najlepszy w Ich ocenie model w polskich barwach lub polskiej konstrukcji

12. FIRST to FIGHT ufundowali nagrodę za model ze swojego zestawu z Wojny Obronnej Polski - Wrzesień1939

13. "Nagroda za model samolotu F-14 Tomcat lub innego samolotu pokładowego" w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, junior i senior od Grupy Tomcatsky

14. Nagroda od ISMR za model, który zrobi na Nich największe wrażenie

15. Mariusz Szoja ufundował nagrode - Mig-25 ICM 1/48, za najciekawszy model z Czewoną Gwiazdą

16. "Puchar Combatanta ze najlepszy model sprzętu bojowego w polskich barwach z lat 1914-1945" od Modelarni Combat z Chełmży


Lista będzie aktualizowana.



DODATKOWE ATRAKCJE:

W dniu 09.09.2017r. (sobota) od godz 9:00 na terenie lotniska odbędzie się piknik lotniczy z okazji święta 32.BLT.

Podczas wspomnianego pikniku zaprezentowana zostanie kolekcja "Grupy Archeo" oraz samolot F-16.


• samolotu wielozadaniowego F-16 Block 52+ , 
• samolotu Lim-2 
• samolotu MiG-21MF 
• samolotu MiG-21PF 
• samolotu MiG-23MF 
• samolotu Su-22 
• samolotu MiG-29 
• samolotu I-22 Iryda 
• samolotu TS-11 ISKRA 
• samolotu PZL-130 ORLIK 
• śmigłowca Mi-2

• śmigłowca Mi-24D
• samolotu TS-8 BIES

Planowane są liczne imprezy towarzyszące.

Miejsce tegorocznego Festiwalu:

mapa lotniska

Kolekcję samolotów można zobaczyć pod adresem: 
http://archeolask.pl/cms/index.php/kolekcja

 UWAGA!!!

Z przyczyn formalno - prawnych lista dla gości zagranicznych mogących wjechać na teren bazy  będzie zamknięta 15.08.2017.

Modelarze zagraniczni zgłaszający swój udział po tym terminie nie będą mogli wjechać w dniu 10.09.2017  na teren lotniska.

Modelarze spoza Polski - prosimy o zgłoszenie udziału do dnia 15.08.2017 na adres:    


Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


podając : imię , nazwisko, seria i numer ID document oraz marka i nr rejestracyjny samochodu.

 



ZAKWATEROWANIE:

W celu ułatwienia zakwaterowania podajemy kilka adresów miejsc noclegowych: 

- Motel KOMINEK www.motelkominek.pl tel:(+48) 605 635 111

- Hotel GRAF http://www.hotelgraf.pl tel:(+48) 43 675 4222; tel kom: (+48) 512 211 488

- Motel PRZYGOŃ http://www.noclegi-pokoje.info, tel: (+48) 43 675 6360; tel kom: (+48) 889 282 980

- Motel JAMBOŁ www.jambol.pl (tel: 43 675 4388)

- Zajazd - Bar ZACHĘTA tel: (+48) 43 676-12-49 

Centrum Konferencyjno – Wypoczynkowego DZIKIE WINO http://www.dzikiewino.com.pl/pokoje  tel:(+)  676 2020

- Hotel Kolumna Park - http://www.kolumnapark.pl tel. (+48) 43 677-27-27, tel. kom. (+48) 603-858-889

- Hotel OSTRÓWEK Zduńska Wola, Ostrówek 16, tel:(+48) 43 823 9111

Ponadto:

 

 

oraz noclegi w Zelowie:

 


Więcej informacji o hotelach:

http://www.lask.pl/node/111

http://www.zdunskawola.pl/www/portal?id=60904



 SPONSORZY:


 sponsorzy 2017 kopia



 PLIKI DO POBRANIA:


Regulamin VII Festiwalu

Regulamin V Konkursu

Wyniki VII Festiwalu

Wyniki V Konkursu

Nagrody Specjalne 2017


!!! ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA MODELI !!!