KTOKOLWIEK WIE ...

Uruchamiamy nową zakładkę którą nazwaliśmy „KTOKOLWIEK WIE …”.

Odkąd istnieje Grupa ARCHEO Łask dostajemy wiele zapytań odnośnie ludzi, samolotów bądź miejsca związanych z pułkiem albo bazą. Jeśli sami mieliśmy wiedzę żeby pomóc naszym czytelnikom w odpowiedzi na nurtujące ich pytania to czyniliśmy to, jeśli proszono nas o kontakt to w miarę możliwości próbowaliśmy spełnić życzenia. Nie zawsze było to skuteczne.

W miejscu tym będziemy publikować informacje jakie będziemy otrzymywać od Państwa. W sprawie kontaktu będziemy pośredniczyć, nie będziemy zamieszczać danych osób pytających ani odpowiadających.

Wszystkie informacje proszę przysyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

A więc KTOKOLWIEK WIE …


11.06.2017.

W czasie ostatniej Nocy Muzeów rozgorzała dyskusja na temat faktu istnienia JEZIORA. Uczestnicy potwierdzali istnienie dużej wody na terenach po wybranym torfie. 

Zwracamy się do wszystkich mogących udokumentować to miejsce o kontakt. Do tematu powrócimy.

 


 

2017.05.08

Poszukuję informacji o pilocie Michale Gajda.

F


 

2017.05.03.

Witam Państwa serdecznie. Służyłem w latach 1973-1974 w jednostce w Łasku w I -szej eskadrze na samolotach MiG 21.Dowódcą moim był wtedy mjr   pilot dyplomowany Jerzy Gotowała. Ja jednak chciałem zapytać o samoloty II - giej eskadry. Wiem,że były tam Limy tylko nigdzie nie mogę znaleźć ich numerów taktycznych. Nie mogę też  znaleźć ich zdjęć. Jeżeli można, to bardzo proszę o informacje.


 

2017.04.30

Poszukujemy któregoś z pilotów PFM-a 4106.

GO

 


 

2017.02.23.

Latałem w 10 plm
obecnie na Politechnice Lubelskiej wspólnie z WIML i ITWL
opracowujemy symulator walki powietrznej. Proszę o kontakt z pilotami F 16 byłymi lub aktualnie latającymi w celu współpracy
ZL


 

2017.02.09

Witam,
zwracam się do Państwa z pewną prośbą a w zasadzie pytaniem. Jestem pracownikiem Muzeum Ziemi Wieluńskiej. W kręgu moich zainteresowań jest XX-wieczna historia dawnej ziemi wieluńskiej, czyli Wieluń, Wieruszów, Praszka. Obecnie zbieram materiały na temat samolotu Lisunow Li-2P o numerze seryjnym 234 448 04, który został przetransportowany w 1968 roku z Warszawy do Wieruszowa. Natknęłam się na informację, że w skomplikowanej operacji transportu tej maszyny brała udział jednostka w Łasku.
Bardzo proszę o informacje, czy możliwe jest uzyskanie u Państwa informacji na ten temat, ewentualnie zdjęć albo kopii dokumentów związanych z ww. sprawą. Z góry dziękuję za pomoc.

MK


 

2017.01.05

Pozwolę sobie zwrócić sie z prośbą o skontaktowanie mnie z ppłk rez. Bogdanem Kubikiem, z którym znamy sie chyba "ze 100 lat", bowiem przyjaźniłem sie z jego starszym bratem Markiem (lekarzem wojskowym),a Bogdana widziałem ostatni raz w Tarnowie, po jego ukończeniu WAT w stopniu ppor. Później nasze drogi sie rozeszły - brat Marek do Rzeszowa, Bogdan do Łasku, a ja wylądowałem w  Kraju Kangura......
Będę b. wdzięczny za spełnienie mojej prośby.

IS