Nowy Dowódca 32. BLT

18 czerwca 2018 roku w 32. Bazie Lotnictwa taktycznego miała miejsce podniosła uroczystość. W obecności Dowódcy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego Pana generała pilota Jacka PSZCZOŁY nastąpiło przekazanie obowiązków Dowódcy Bazy. Decyzją Ministra Obrony Narodowej pełniący obowiązki Dowódcy Pan ppłk Robert GURZĘDA przekazał dowodzenie Bazą Panu pułkownikowi pilotowi Tomaszowi Jatczakowi. Ustępującemu i nowemu Dowódcom życzymy dalszych sukcesów na zajmowanych stanowiskach.

Więcej o uroczystości można dowiedzieć się na stronie 32. BLT ( TU ).

 

 
Konkurs lotniczy

W dniu 13.06.2018 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Września 1939 roku w Dłutowie oraz Dyrektor p. Danuta Syryczyńska i Wicedyrektor p. Mariola Seliga gościli w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Obejrzeli samoloty, które znajdują się w kolekcji Stowarzyszenia Entuzjastów Lotnictwa „Grupy Archeo Łask” i wysłuchali krótkich historii o poszczególnych typach, które opowiadał Prezes Stowarzyszenia p. Piotr Polit.

 

Głównym celem wizyty młodzieży szkolnej było rozstrzygnięcie VIII Szkolnego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie Polskim. Nagrody zwycięzcom wręczał Dowódca 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku płk pil. Tomasz Jatczak, Prezes p. Piotr Polit oraz Dyrektor szkoły p. Danuta Syryczyńska. Obecni również byli Szef Sztabu – ppłk Krzysztof Bień oraz Szef Sekcji Wychowawczej – mjr Andrzej Truskowski.

 

Konkurs składał się z dwóch etapów: eliminacje do finału i finał. Eliminacje do finału odbyły się 21 marca br. W konkursie udział wzięło 55 uczniów z klas V-VI (21) i klas VII, II oraz III gimnazjalnych (34). Uczniowie musieli rozwiązać test wielokrotnego wyboru składający się z 25 pytań.

 

W kategorii klas V-VI do finału zakwalifikowali się: Aleksandra Masłowska kl. VIa, Weronika Bilariusz kl. VIa i Jakub Śliwiński kl. Vb.

 

W kategorii klas VII i II-III gimnazjalnych do finału zakwalifikowały się: Karolina Cieciorowska kl. IIa, Magdalena Olkusz kl. IIa oraz Oliwia Grącka kl. VIIb.

 

Finał szkolnego konkursu odbył się 24 kwietnia br. A oto wyniki:

 

Kategoria klas V-VI:

 

I miejsce – Aleksandra Masłowska

II miejsce – Jakub Śliwiński

III miejsce – Weronika Bilariusz

 

Kategoria klas VII i II-III gimnazjalnych:

 

I miejsce – Karolina Cieciorowska

II miejsce – Magdalena Olkusz

III mejsce – Oliwia Grącka

 

Nagrody w konkursie ufundowane zostały przez Stowarzyszenie Entuzjastów Lotnictwa „Grupa Archeo Łask”. Celem konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy o polskim lotnictwie, w tym o jego historii i tradycji. Lotnictwo w naszym społeczeństwie zajmuje bardzo ważna rolę, cieszy się dużym szacunkiem i podziwem. Historia naszego lotnictwa, to wspaniałe karty zapisane w dziejach Polski i całego świata. Nagrodzeni zostali również uczniowie za prace plastyczne „100 lat Polskiego Lotnictwa Wojskowego”.

 

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest członek naszego Stowarzyszenia - nauczyciel p. Andrzej Oset.


 

 
Bieg Lotnika - 2018

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości oraz utworzenia lotnictwa wojskowego Dowódca COP-DKP organizuje, pod patronatem Inspektora Sił Powietrznych, bieg masowy, który odbędzie się 18 sierpnia 2018 roku na terenie Lasu Kabackiego. Zainteresowanych udziałem w imprezie zapraszamy na stronę http://bieglotnika.ultimasport.pl , gdzie można zarejestrować swoje uczestnictwo oraz uzyskać więcej informacji o imprezie.


plakat


Andrzej Bęben 
Wiosenne wyzwania – prace przy Mi-2

Remont śmigłowca Mi-2 rozpoczęty.

W czasie zimy członkowie ARCHEO spędzali czas na pracach przy Lim-2 (o czym informowaliśmy w aktualnościach). Wraz z nadejściem wiosny oraz pierwszych ciepłych dni, pozwalających na wyjście na zewnątrz, rozpoczął się wyścig z czasem przy remoncie „naszego” Mi-2. Zakres prac dotyczy m.in. odnowienia wnętrza, naniesienie nowych kolorów na zewnątrz oraz wiele innych, mających na celu poprawienie atrakcyjności śmigłowca.

Oto nasz „bohater” – tak wyglądał we wrześniu 2017 roku. Ale korzystając z ciepłej jesieni Archeolodzy zabrali się do pierwszych prac renowacyjnych jeszcze w ubiegłym roku. Na początku rozpoczęliśmy od usuwania powłoki zewnętrznej.

dsc 3453Podjęcie prac przy Mi-2 było możliwe dzięki osobistemu wsparciu moralnemu i finansowemu Pana Krzysztofa Jaroszewicza właściciela firmy JASZPOL z Łodzi -szanowny panie Krzysztofie - dziękujemy z góry za wsparcie. Zakończenie planowane jest w dniu – sic !

Poniżej przedstawiamy obecny wygląd naszego bohatera. Po pracach zewnętrznych przyszedł czas na wnętrze i podzespoły. Sukcesywnie postaramy się pochwalić kolejnymi zdjęciami z przebiegu prac. Miłego oglądania …


 
Pracowita zima

Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…

I tak minęła nam zima, na dworze (w Małopolsce czytaj NA POLU) coraz cieplej i na pewno niektórzy zadają sobie pytanie A CÓŻ TAM W ARCHEO.

Otóż w Archeo praca wre. Nasi koledzy nie zmarnowali tego zimowego czasu. Intensywnie pracowali nad podwoziem i wnękami Limka. Oto jak teraz to wygląda:

img 4269 img 4277

img 4283

img 4308 img 4333

 

W czasie remontu nasz limek został również doposażony w fotokarabin. 

 

img 4345

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 25