Stowarzyszenie Entuzjastów Lotnictwa
Grupa Archeo Łask

W tym roku bal „Grupy Arche Łask”, który jest podsumowaniem całorocznej działalności oraz czasem podziękowań dla SPONSORÓW, osób wspierających jak i wyróżniających się pracą na rzecz Stowarzyszenia przypadł na dzień 10 lutego będącego jednocześnie ostatnią sobotą karnawału 2018 roku.

Poniżej zamieszczamy krótką relację z tego jakże znamienitego wydarzenia, w której chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim naszym przyjaciołom, którzy wspierają naszą działalność nie tylko słowem ale i czynem.


Bal rozpoczął się, jak to już u „Archeologów” w zwyczaju odegraniem, odśpiewaniem a dla niektórych wysłuchaniem „Marszu Lotników”, po którym nastąpiła ceremonia otwarcia VIII Balu Stowarzyszenia Entuzjastów Lotnictwa „Grupa Archeo Łask” oraz wręczenie wyróżnień i nagród. Honorowym Gościem tegorocznego Balu był Prezes PGE Pan Sławomir Zawada z małżonką Anną.


Jak zwykle ogromną pomoc przy odrestaurowaniu samolotów należących do kolekcji wniósł Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, który był reprezentowany przez panów: Krzysztofa Golusa i Zbigniewa Matuszczaka. To na Ich ręce złożyliśmy gorące podziekowania za całokształ dotychczasowej współpracy, chociażby przy odrestaurowaniu TS-11 "Iskra" o czym można przeczytać we wczesniejszych relacjach.

PGE Bełchatów, naszego drugiego SPONSORA, który wydatnie przyczynił się do odrestaurowania MiG-a-21MF reprezentowali Panowie: Sławomir Zawada, Marek Ciapała, Marian Raińczuk oraz Włodzimierz Sarnecki. W tym miejscu wyrażamy Panom ogromna wdzięczność za pomoc w naszej działalności!

Musimy wpomnieć jeszcze o jednej osobie, która przyczyniła się ogromnie do renowacji kolejnego płatowca z naszej kolekcji. Osobą tą jest Przezes firmy JASZPOL Pan Krzysztof Jaroszewicz, którego gościliśmy na balu wraz z małżonką. Szanowny panie Krzysztofie - dziękujemy z góry za wsparcie naszej działalności.

Nagrody i wyróżnienia wręczali:

I Zastępca Dowódcy Generalnego DGRSZ Pan Jan Śliwka,

Dowódca COP-DKP Pan Dariusz Malinowski – w Jego imieniu d-ca DGRSZ,

Dowódca 2.SLT – Pan Jacek Pszczoła,

Dowódca 32. BLT – Pan Robert Gurzęda,

Przedstawiciele Browaru Staropolskiego ze Zduńskiej Woli - Pan Marek Łycyniuk oraz Pan Maciej Kozłowski,

Przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia „Grupa Archeo Łask”.

Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek przy stołach przybranych w zimową scenerię oraz zabawę, do której przygrywała nam kapela „Manek Bend”.

 

Szczególne podziękowania w imieniu członków "Grupy Archeo" złożył Zarząd Pani Hannie Dudka, za mozolną i nieocenioną wręcz pracę przy dokumentowaniu działań Stowarzyszenia w postaci naszej Księgi Pamiątkowej. Haniu, z całego serca dziękujemy za Twoje zaangażowanie w dokumentowanie tak historii jak i dnia dzisiejszego naszego Stowarzyszenia.

W tym miejscu należy także wymienić szczególnych gości, którzy "silną" grupą damsko-męską zaszczycili nasz bal. Byli to oficerowie sojuszniczych Sił Powietrznych USA, którzy stacjonują na co dzień w Polsce w ramach Av Det.

Jak co roku Bal „Grupy Archeo Łask” ma swoich bohaterów w postaci samolotów należących do kolekcji zgromadzonej na terenie 32.BLT. Tym razem były to dwa samoloty: MiG-21MF oraz TS-11 „Iskra”, które przy wydatnej pomocy SPONSORÓW i wkładzie pracy członków jak i sympatyków Grupy zostały odrestaurowane w 2017 roku. Z tego powodu charakterystyczny tort w postaci samolotu – „bohatera” balu był tym razem podwójny…, a nawet potrójny, gdyż samoloty jako para dyżurna ochraniały trzeci tort symbolizujący lotnisko 32.BLT w Łasku, które jest miejscem „stacjonowania” kolekcji samolotów będących pod opieką „Archeologów”.


Nie mogło zabraknąć również zdjęcia grupowego uczestników balu, wszyscy zdążyli - ale jak zwykle fotograf się nie wykazał!!!

 

A tu trochę zdjęć:

I jeszcze jeden katalog: