Stowarzyszenie Entuzjastów Lotnictwa
Grupa Archeo Łask

Na pierwszy dzień jesieni 2017 roku Grupa ARCHEO Łask miała zaplanowany REJS PO WIŚLE. Jak co roku na pokładzie statku wycieczkowego  gościli nas Państwo Pielasińscy. W bieżącym roku rejs był realizowany największym statkiem Żeglugi Wyszogrodzkiej – Marianną.

Gdyby to miała być relacja z wyjazdu do Płocka to powinno to wyglądać tak:

06:41 – odjazd autokaru spod Klubu w Łasku

07:04 – pierwszy toast

07:11 – pierwszy „kawał” opowiedziany przez Jana

Ale kończymy z tą wyliczanką. W deszczowu, z prognozą poprawy pogody, w rodzinnej atmosferze szybko nam minęła podróż do Płocka. Szybkie zamustrowanie się na statku, poznanie co nam wolno a co nie i ruszamy. Poziom wody wysoki a jeszcze deszcz, wody coraz więcej i w oknach kabiny pasażerskiej z każdą chwilą jakby wody przybywało. Nie ma strachu, jesteśmy w rękach FACHOWCÓW. A potem tylko zabawa, zabawa i zabawa. I w takiej atmosferze dotrwaliśmy do krótkiego recitalu Andrzeja Dąbrowskiego grupy ARCHEO. Gdy z głośników rozbrzmiewały Do zakochania jeden krok, Zielono mi i kolejne bisy nie wiadomo kiedy dobiliśmy do nabrzeża w Płocku.

W takim nastroju niestety przesiedliśmy się do autobusu i została już tylko podróż powrotna.

W Łasku wszyscy zgodnie oceniliśmy, że takie wspólne wypady są ważne. Każdemu potrzebne są chwile oderwania się od codzienności a jeśli te momenty spędzamy w gronie przyjaciół to cóż więcej potrzeba. Jeśli nic nie wydarzy się w ciągu najbliższego roku to pozostaje mieć nadzieję, że za rok znów zawitamy na pokładzie jednego ze statków Żeglugi Wyszogrodzkiej.

Wracając do mimozy - proszę wysłuchać tej pięknej piosenki Czesława Niemena ( TU ) oglądając fotorelację z wypadu do Płocka.