Stowarzyszenie Entuzjastów Lotnictwa
Grupa Archeo Łask

IV Rajd Świętojański „Lotnicze Historie - ciąg dalszy”

1 lipca 2017 r. o godzinie 14.00 z Gospodarstwa Agroturystycznego „Dolina Koni” w Dłutówku wystartował IV Rajd Świętojański „Lotnicze Historie - ciąg dalszy” zorganizowany przez Dłutowski Klub Motorowy. Trasa biegła malowniczymi drogami i dróżkami leśnymi na lotnisko 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku trasa III Rajdu Świętojańskiego „Lotnicze Historie” biegła śladem walk III Plutonu 212. Eskadry Bombowej przez teren gminy Dłutów i Drużbice.

Na lotnisku 32. BLT w Łasku na motocyklistów czekał kol. Piotr Polit - Prezes Stowarzyszenia Entuzjastów Lotnictwa „Grupa Archeo Łask”, który pokazał i opowiedział wszystkim o kolekcji samolotów historycznych znajdujących się pod opieką Grupy. Uczestnicy rajdu byli pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyli i usłyszeli z ust Piotra.

Po zwiedzaniu przyszedł czas na ciepły posiłek - grochówkę wojskową przygotowaną przez Dłutowski Klub Motorowy. Nie zabrakło również „Krówek”, którymi Prezes „Grupy Archeo Łask” pożegnał uczestników rajdu.

Rajd zakończył się w miejscu startu, czyli w Gospodarstwie Agroturystycznym „Dolina Koni” w Dłutówku wieczornym piknikiem z atrakcjami. Po kolacji zostały rozdane nagrody dla najlepszych m. in. w teście dotyczącym wiedzy o 32. BLT i „Grupie Archeo Łask”. Każdy z uczestników otrzymał upominek - pamiątkowy brelok. Zdjęcia zamieszczone w relacji wykonał kol. Andrzej Oset - członek naszego stowarzyszenia.