Stowarzyszenie Entuzjastów Lotnictwa
Grupa Archeo Łask

Uruchamiamy nową zakładkę którą nazwaliśmy „KTOKOLWIEK WIE …”.

Odkąd istnieje Grupa ARCHEO Łask dostajemy wiele zapytań odnośnie ludzi, samolotów bądź miejsca związanych z pułkiem albo bazą. Jeśli sami mieliśmy wiedzę żeby pomóc naszym czytelnikom w odpowiedzi na nurtujące ich pytania to czyniliśmy to, jeśli proszono nas o kontakt to w miarę możliwości próbowaliśmy spełnić życzenia. Nie zawsze było to skuteczne.

W miejscu tym będziemy publikować informacje jakie będziemy otrzymywać od Państwa. W sprawie kontaktu będziemy pośredniczyć, nie będziemy zamieszczać danych osób pytających ani odpowiadających.

Wszystkie informacje proszę przysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

A więc KTOKOLWIEK WIE …

 


 

11.06.2017.

W czasie ostatniej Nocy Muzeów rozgorzała dyskusja na temat faktu istnienia JEZIORA. Uczestnicy potwierdzali istnienie dużej wody na terenach po wybranym torfie. 

Zwracamy się do wszystkich mogących udokumentować to miejsce o kontakt. Do tematu powrócimy.

 


 

2017.05.08

Poszukuję informacji o pilocie Michale Gajda.

F


 

2017.05.03.

Witam Państwa serdecznie. Służyłem w latach 1973-1974 w jednostce w Łasku w I -szej eskadrze na samolotach MiG 21. Dowódcą moim był wtedy mjr pilot dyplomowany Jerzy Gotowała. Ja jednak chciałem zapytać o samoloty II - giej eskadry. Wiem,że były tam Limy tylko nigdzie nie mogę znaleźć ich numerów taktycznych. Nie mogę też  znaleźć ich zdjęć. Jeżeli można, to bardzo proszę o informacje.


 

2017.04.30

Poszukujemy któregoś z pilotów PFM-a 4106.

GO

 


 

2017.02.23.

Latałem w 10 plm
obecnie na Politechnice Lubelskiej wspólnie z WIML i ITWL opracowujemy symulator walki powietrznej. Proszę o kontakt z pilotami F 16 byłymi lub aktualnie latającymi w celu współpracy 


ZL


 

2017.02.09

Witam,
zwracam się do Państwa z pewną prośbą a w zasadzie pytaniem. Jestem pracownikiem Muzeum Ziemi Wieluńskiej. W kręgu moich zainteresowań jest XX-wieczna historia dawnej ziemi wieluńskiej, czyli Wieluń, Wieruszów, Praszka. Obecnie zbieram materiały na temat samolotu Lisunow Li-2P o numerze seryjnym 234 448 04, który został przetransportowany w 1968 roku z Warszawy do Wieruszowa. Natknęłam się na informację, że w skomplikowanej operacji transportu tej maszyny brała udział jednostka w Łasku.
Bardzo proszę o informacje, czy możliwe jest uzyskanie u Państwa informacji na ten temat, ewentualnie zdjęć albo kopii dokumentów związanych z ww. sprawą. Z góry dziękuję za pomoc.

MK


 

2017.01.05

Pozwolę sobie zwrócić sie z prośbą o skontaktowanie mnie z ppłk rez. Bogdanem Kubikiem, z którym znamy sie chyba "ze 100 lat", bowiem przyjaźniłem sie z jego starszym bratem Markiem (lekarzem wojskowym), a Bogdana widziałem ostatni raz w Tarnowie, po jego ukończeniu WAT w stopniu ppor. Później nasze drogi sie rozeszły - brat Marek do Rzeszowa, Bogdan do Łasku, a ja wylądowałem w  Kraju Kangura......
Będę b. wdzięczny za spełnienie mojej prośby.

JS