Stowarzyszenie Entuzjastów Lotnictwa
Grupa Archeo Łask

I znów odwołamy się do słów kończących relację z szóstego Balu Grupu ARCHEO Łask:

„Tak, Bal dobiegł końca i jak w roku ubiegłym zmęczeni ale szczęśliwi opuszczaliśmy mury Zajazdu JAMBOŁ. Wszyscy żegnaliśmy się życzeniami DO ZOBACZENIA ZA ROK. A przecież 4.02.2017 (dzień VII edycji Balu) z każdym dniem jest coraz bliżej więc

DO ZOBACZENIA ZA (niecały) ROK.”

Punktualnie o godzinie 19:00 w sobotę, 04.02.2017. nasz Kolega Dariusz Olczyk rozpoczął część oficjalną Balu słowami:

"Mam nadzieję, że każdy już dotarł na swoje lotnisko, a pragniemy nadmienić, że zgodnie z uchwałą nr 1 z 2017 roku Stowarzyszenia Entuzjastów Lotnictwa zostały Wam przydzielone lotniska macierzyste na czas trwania 7 edycji Balu Grupy ARCHEO. Do lotnisk tych zaliczamy Dęblin, Orneta, Mińsk Mazowiecki, Świdwin, Wrocław, Warszawa, Kraków, Darłowo, Łask, Malbork i Poznań."

Czytelnikom należy się wyjaśnienie – w tej edycji poszczególne stoliki przy których siedzieli goście Balu zostały oznaczone nazwami lotnisk wojskowych na których stacjonowały pułki lotnicze lotnictwa wojskowego. Spotkało się to z aprobatą i uznaniem uczestników.

Po tym żarcie odegrany został MARSZ LOTNIKÓW. Tak rozpoczął się SIÓDMY BAL GRUPY ARCHEO ŁASK.

Pierwszy głos zabrał nasz Prezes – Piotr Polit. W krótkich słowach opowiedział o wydarzeniach jakie miały miejsce w czasie ostatnich dwunastu miesięcy. Wtedy właśnie zdradził tajemnicę Grupy. Samolotem Balu (czyli można było wówczas przypuszczać jaki będzie tort) jest PZL 130 ORLIK, natomiast GOŚCIEM HONOROWYM SIÓDMEJ EDYCJI BALU JEST PAN WŁADYSŁAW LEŚNIKOWSKI. Przypominamy czytelnikom, że to właśnie z inicjatywy Pana Leśnikowskiego w roku 2008 zawiązała się grupa pasjonatów którzy zainicjowali powstanie Grupy ARCHEO.

Nasz Gość Honorowy został wyróżniony przez Grupę medalem i ryngrafem okolicznościowym.

Kolejno głos zabrał Dowódca 32. BLT Pan pułkownik Rafał ZADENCKI. W ciepłych słowach wyraził się o Grupie, podkreślił że na balu jest pierwszy raz i ma nadzieję że nie ostatni. Panie pułkowniku – my jesteśmy tego pewni.

Nasz Kolega – Jan SZAŁAPSKI – wręczył medale Stowarzyszenia. Wyróżnieni zostali:

 • Dariusz SKOWROŃSKI
 • Paweł WÓJCIK
 • Jacek KRUPA
 • Łukasz TRYBUS
 • Grzegorz KUŁAKOWSKI
 • Hubert BANASZAK

Kolejnym wyróżnieniem były grawertony i listy od Dowódcy 32. BLT. Rafał ZADENCKI wyróżnił:

 • Konrada PIECHOCKIEGO
 • Mariana RAIŃCZUKA
 • Włodzimierza SARNECKIEGO
 • Mateusza RUSAKA
W dalszej części grawertonem wyróżnił Dowódca COP-DKP. Z rąk Pana Dariusza MALINOWSKIEGO otrzymali je:
 • Michał RUSAK
 • Dariusz KOWALCZUK
Grawertonem wyróżnił również Zastępca Dowódcy Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych. Pan Jan ŚLIWKA wręczył tę nagrodę Adamowi MARKOWI.

Kolejnym punktem było wręczenie najwyższego wyróżnienia Grupy – STATUETKI PILOTA WSPARTEGO O ŚMIGŁO. Dokonał tego nasz Prezes – Piotr POLIT. Wyróżnienie to otrzymali:

 • Firma AMPER z ŁASKU. W jej imieniu Statuetkę odebrał Pan Mariusz WAWRZYNIAK.
 • Roman BEMBENISTA
 

Po tych chwilach wyróżnień głos zabrali nasi Goście z Kopalni Bełchatów - Panowie Marian RAIŃCZUK i Włodzimierz SARNECKI. 

Co roku jesteśmy gośćmi Państwa Aleksandry i Marcina CISZEWSKICH – właścicieli zajazdu JAMBOŁ. Potrawy przygotował Pan Waldemar SUJECKI natomiast bawiliśmy się przy dźwiękach zespołu LUXUS z Ciechocinka.

Tak dobiegliśmy do końca części oficjalnej. Słynne „SIÓDMY BAL GRUPY ARCHEO ŁASK UWAŻAM ZA OTWARTY”  wypowiedział nasz Gość Honorowy – Pan Władysław LEŚNIKOWSKI.

W atmosferze wspaniałej zabawy dotrwaliśmy do momentu lądowania naszego ORLIKA. Przy zgaszonych światłach, przy dźwięku pracującego silnika na salę wkołował TORT. Kolejny eksponat naszej SŁODKIEJ ESKADRY. Opis tortu nie odda prawdziwego wrażenia jakie wywarł na świadkach tego zdarzenia. Przy zapalonych światłach pozycyjnych, z obracającym się śmigłem pokazano nam wszystkim kolejne dzieło Firmy ADAM z Ksawerowa. Możemy w pełni potwierdzić – przygotowują „TORTY NA KAŻDĄ OKAZJĘ”.

Potem już była tylko zabawa, zabawa i zabawa. W takiej atmosferze dotarliśmy do końca Balu. Jak w roku ubiegłym zmęczeni ale szczęśliwi opuszczaliśmy mury Zajazdu JAMBOŁ. Wszyscy żegnaliśmy się życzeniami DO ZOBACZENIA ZA ROK. A przecież 3.02.2018. (dzień VIII edycji Balu) z każdym dniem jest coraz bliżej więc

 DO ZOBACZENIA ZA (niecały) ROK.