Stowarzyszenie Entuzjastów Lotnictwa
Grupa Archeo Łask

Spotkanie przy oblatanym "Orliku" było okazją do jeszcze jednej ważnej dla Grupy ARCHEO Łask uroczystości. Statuetką PILOTA – najwyższym wyróżnieniem grupy ARCHEO Łask został wyróżniony Pan Gabriel Szkudlarek – Burmistrz miasta Łasku.

Prezes naszej Grupy, Piotr Polit, w ciepłych słowach podkreślił duży wkład i pomoc władz miasta przy realizacji naszych zadań. Pan Burmistrz natomiast w słowach podziękowania docenił wkład pracy jaki zostaje włożony przy rekonstrukcji samolotów. Stwierdził, że nie miał wiedzy na temat szczegółów wyposażenia każdego eksponatu i dopiero teraz jeszcze bardziej widzi tę mrówczą pracę jaką wkładają "archeolodzy".

Oblot był również okazją do przekazania obrazu naszego „bohatera” dnia. Został on przekazany Pani Teresie Wesołowskiej – Staroście Powiatu Łaskiego.

  

Znajomość z przedstawicielami władz miasta trwa od lat. Należy wspomnieć o dużym wkładzie i pomocy jakie mamy od miasta przy organizacji Festiwalu Modeli Redukcyjnych  który  odbywa się od lat w drugi weekend miesiąca września. Przypomnijmy w tym miejscu, że tegoroczny Festiwal (szósty) odbędzie się w dniach 10-11 września.