Stowarzyszenie Entuzjastów Lotnictwa
Grupa Archeo Łask

Wczoraj Stowarzyszenie Entuzjastów Lotnictwa Grupa ARCHEO Łask zorganizowała "Mini Dzień Dziecka" dla Przedszkola Samorządowego nr 5 w Łasku w ramach współpracy z naszym Stowarzyszeniem oraz dla Szkoły Integracyjnej w Ozorkowie. Przygotowaliśmy dla dzieci wiele atrakcji. Na początku "maluchy" zwiedzały kolekcję samolotów i śmigłowców, o których Piotr Polit opowiadał i odpowiadał na dociekliwe pytania. Udostępnione do wsiadania śmigłowce Mi-2 oraz Mi-24D cieszyły się wielkim zainteresowaniem i każde dziecko skorzystało z tej okazji, aby zasiąść za ich sterami. Wiele pozytywnych emocji i radości sprawił także Sokolnik, który przybył na nasze zaproszenie ze swoimi ptakami.

Wystawione do oglądania, a wybrane ptaki pod nadzorem i opieką Pana Krzysztofa dzieci mogły pogłaskać i przyjrzeć im się z bliska. Sokolnik dużo tłumaczył i opowiadał o tych dzikich drapieżnikach. Ptaki przyzwyczajone są do ludzi, dlatego były spokojne.

Wielkie zainteresowanie wzbudził lot sokoła wędrownego, którego sokolnik wypuścił. Ptak skorzystał z tej okazji, ku uciesze i radości wszystkich zebranych. Chwilę nawet posiedział na stateczniku pionowym naszego Su-22.

motiDzieci jeśli chciały mogły również przebrać się w strój pilota, obejrzeć strój przeciwprzeciążeniowy, przymierzyć hełm. Niektóre dzieci nawet sprawdziły jak się siedzi w tratwie ratunkowej pilota co wywołało kolejne uśmiechy. Był także grill, który dla dzieci zorganizowaliśmy oraz do oglądania statycznie wystawiony model latający RC samolotu oraz dron.

Przyjeżdżały kolejne zorganizowane wycieczki. Przyjechało dziś około 200 dzieci, którymi opiekowali się nauczyciele oraz członkowie Grupy ARCHEO czuwając, aby wszystko odbyło się bezpiecznie i z zaplanowanymi atrakcjami.

Cieszy nas udział kolejnych wycieczek mamy ich tradycyjnie wiele jak i wiele pracy, ale warto promować nasze polskie lotnictwo co chętnie czynimy. Dzień spędziliśmy razem z dziećmi w radosnej atmosferze, dzięki uśmiechom na ich twarzach, Miło jest widzieć radość, gdy do nas przyjeżdżają. Zawsze. Emotikon smile