Na pierwszy dzień jesieni 2017 roku Grupa ARCHEO Łask miała zaplanowany REJS PO WIŚLE. Jak co roku na pokładzie statku wycieczkowego  gościli nas Państwo Pielasińscy. W bieżącym roku rejs był realizowany największym statkiem Żeglugi Wyszogrodzkiej – Marianną.

Gdyby to miała być relacja z wyjazdu do Płocka to powinno to wyglądać tak:

06:41 – odjazd autokaru spod Klubu w Łasku

07:04 – pierwszy toast

07:11 – pierwszy „kawał” opowiedziany przez Jana

Ale kończymy z tą wyliczanką. W deszczowu, z prognozą poprawy pogody, w rodzinnej atmosferze szybko nam minęła podróż do Płocka. Szybkie zamustrowanie się na statku, poznanie co nam wolno a co nie i ruszamy. Poziom wody wysoki a jeszcze deszcz, wody coraz więcej i w oknach kabiny pasażerskiej z każdą chwilą jakby wody przybywało. Nie ma strachu, jesteśmy w rękach FACHOWCÓW. A potem tylko zabawa, zabawa i zabawa. I w takiej atmosferze dotrwaliśmy do krótkiego recitalu Andrzeja Dąbrowskiego grupy ARCHEO. Gdy z głośników rozbrzmiewały Do zakochania jeden krok, Zielono mi i kolejne bisy nie wiadomo kiedy dobiliśmy do nabrzeża w Płocku.

W takim nastroju niestety przesiedliśmy się do autobusu i została już tylko podróż powrotna.

W Łasku wszyscy zgodnie oceniliśmy, że takie wspólne wypady są ważne. Każdemu potrzebne są chwile oderwania się od codzienności a jeśli te momenty spędzamy w gronie przyjaciół to cóż więcej potrzeba. Jeśli nic nie wydarzy się w ciągu najbliższego roku to pozostaje mieć nadzieję, że za rok znów zawitamy na pokładzie jednego ze statków Żeglugi Wyszogrodzkiej.

Wracając do mimozy - proszę wysłuchać tej pięknej piosenki Czesława Niemena ( TU ) oglądając fotorelację z wypadu do Płocka.