22.04.2016. w samo południe nastąpił nalot/najazd POLSKICH SKRZYDEŁ na 32. BLT. Pierwszym punktem tej wizyty było zwiedzanie statków powietrznych skupionych w kolekcji samolotów historycznych zebranych na terenie Bazy.

POLISH WINGS to grupa pasjonatów motorów. Skupieni w dwóch kołach - w Pruszczu Gdańskim i Warszawie- organizują wspólne wypady krajoznawcze. Jeśli na trasie ich wędrówek mogą znaleźć się miejsca związane z polskim lotnictwem to takich miejsc oczywiście nie omijają.

Organizatorem wyjazdu do centralnej Polski w tym roku był jeden z członków POLISH WINGS - Dariusz Malinowski. Tak, tak - TEN Dariusz Malinowski. Pan generał nie mógł w planach wyjazdowych pominąć lotniska w Łasku. Po przyjeździe do Bazy pierwszym punktem było zwiedzanie statków powietrznych skupionych w Archeo. Było to ciekawe spotkanie szczególnie dla niektórych członków z Pruszcza Gdańskiego.

Okazało się, że wielu ze zwiedzających latało na naszym "016". Wróciły wspomnienia, zaczęły się opowiadania. I po to ta kolekcja m.in. istnieje i się rozwija.