W czasie zimy członkowie ARCHEO spędzali czas na pracach przy Lim-2 (o czym informowaliśmy w aktualnościach). Wraz z nadejściem wiosny oraz pierwszych ciepłych dni, pozwalających na wyjście na zewnątrz, rozpoczął się wyścig z czasem przy remoncie „naszego” Mi-2. Zakres prac dotyczy m.in. odnowienia wnętrza, naniesienie nowych kolorów na zewnątrz oraz wiele innych, mających na celu poprawienie atrakcyjności śmigłowca.

Oto nasz „bohater” – tak wyglądał we wrześniu 2017 roku. Ale korzystając z ciepłej jesieni Archeolodzy zabrali się do pierwszych prac renowacyjnych jeszcze w ubiegłym roku. Na początku rozpoczęliśmy od usuwania powłoki zewnętrznej.

 

Podjęcie prac przy Mi-2 było możliwe dzięki osobistemu wsparciu moralnemu i finansowemu Pana Krzysztofa Jaroszewicza właściciela firmy JASZPOL z Łodzi -szanowny panie Krzysztofie - dziękujemy z góry za wsparcie. Zakończenie planowane jest w dniu – sic !

Poniżej przedstawiamy obecny wygląd naszego bohatera. Po pracach zewnętrznych przyszedł czas na wnętrze i podzespoły. Sukcesywnie postaramy się pochwalić kolejnymi zdjęciami z przebiegu prac. Miłego oglądania …