W dniu 26 lipca 2019 nastąpił powrót F-16 na macierzyste lotnisko w Łasku. Dwa lata trwała modernizacja pasa startowego, który przedłużono do 3000 m i zmieniono oświetlenie drogi startowej. Witamy ponownie w domu!

 

Fotografie poglądowe. 

 

  

W sobotę, 9 lutego 2019 roku, jak przystało tradycji „Archeologów”, odbyło się podsumowanie działalności Grupy na uroczystym IX Balu „Grupy Archeo Łask”. Doroczny bal jest podsumowaniem działalności członków oraz czasem podziękowań dla SPONSORÓW, osób wspierających jak i wyróżniających się pracą bez wsparcia, których trudno byłoby realizować statutowe działania Stowarzyszenia.

Tradycyjnie, Bal rozpoczął się odegraniem „Marszu Lotników”, po którym nastąpiła ceremonia otwarcia IX Balu Stowarzyszenia Entuzjastów Lotnictwa „Grupa Archeo Łask”. Otwarcia balu dokonali: pani Magdalena MICHALAK - dziennikarka oraz prezenterka telewizyjna, od lat związana z Telewizją Łódź oraz pan Dariusz OLCZYK w imieniu Organizatorów - Zarządu Stowarzyszenia, którzy przywitali zgromadzonych gości. Honorowym Gościem tegorocznego IX Balu był PREZES firmy JASZPOL– Pan Krzysztof JAROSZEWICZ z małżonką Joanną.

Czytaj więcej: IX Bal

   Każdego roku, Grupa „Archeo” stara się odnowić (odbudować), a tym samym przywrócić do „eksploatacji” jedną z dwunastu maszyn będących w kolekcji, którą opiekuje się Stowarzyszenie. Na rok 2018 został wybrany śmigłowiec Mi-2 nr takt. „4604”. Prace na płatowcu rozpoczęły się jeszcze jesienią ubiegłego roku przy remoncie, którego ogromnej pomocy „Archeologom" udzieliła firma JASZPOL dealer firmy Renault pana Krzysztofa JAROSZEWICZA z Łodzi.

 

 

Czytaj więcej: Oblot Mi-2