Aktualności

Z dwunastu maszyn, jakie znajdują się na stanie Grupy "Archeo" jedenaście z nich przeszły w ciągu 10 lat działalności Stowarzyszenia proces odnowy powłoki lakierniczej, odbudowy i uzupełnienia elementów struktury oraz wyposażenia. Ostatnim, dwunastym, na którym jak do tej pory nie przeprowadzono poważnych prac remontowych był MiG-29. Ten stan utrzymywał się do jesieni ubiegłego roku, kiedy to "ekipa remontowa" wstawiła MiG-a na "warsztat". Prace posuwają się sukcesywnie do przodu, i niech nikogo nie zmyli poniższe zdjęcie, które sugerowało by potworny ból głowy Naszego Prezesa - nic z tych rzeczy to tylko chwilowy zachwyt nad ilością pracy, który czeka m.in. na Niego. Piotrze, żeby nie "wirus" rzesza chętnych do pracy wspomogła by Was przy tym ogromnym przedsięwzięciu.   

 

 

W galerii prezentujemy trochę fotek z postępów w pracy:

 

 

Zdjęcia: Leszek Jóźwik

 

Jubileuszowy X Bal Stowarzyszenia Entuzjastów Lotnictwa

„Grupa Archeo Łask”

 

W sobotę, 8 lutego 2020 roku, jak przystało tradycji „Archeologów”, odbyło się podsumowanie działalności Grupy na uroczystym X Balu „Grupy Archeo Łask”. Doroczny bal to podsumowanie działalności Stowarzyszenia oraz czas podziękowań dla SPONSORÓW, osób wspierających jak i wyróżniających się pracą członków Grupy, bez wsparcia, których trudno byłoby realizować statutową działalność Stowarzyszenia. Tym razem bal miał szczególny charakter, gdyż był jubileuszowym – DZIESIĄTYM BALEM, którego Gościem Honorowym był prof. dr hab. Mirosław Nowakowski z żoną Joanną - ITWL. Z tego powodu, zanim przystąpiono do podziękowań, wszystkim tym, którzy wspierają działalność „Archeologów” – Prezes Stowarzyszenia kol. Piotr POLIT przybliżył w krótkim wystąpieniu historię STOWARZYSZENIA. Przemówienie ilustrowała prezentacja multimedialna.

 

 

Wizyta dyrektora MSP w 32. BLT

 27 stycznia 2020 r. na zaproszenie dowódcy 32. BLT w Łasku płk. pilota Tomasza Jatczaka, jednostkę odwiedził dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie pan Paweł Pawłowski. W trakcie pobytu pan Pawłowski zwiedził kolekcję historycznych statków powietrznych, którą opiekuje się Grupa „Archeo”. Relację z wizyty można przeczytać na stronie Muzeum pod adresem:

https://muzeumsp.pl/aktualnosci/pod-dobrymi-skrzydlami-w-lasku/

Stowarzyszeniu "strzeliło" 10 lat!

 

W dniu 19 października obchodziliśmy 10-lecie Grupy Archeo Łask.